Ulaşım

1.      Havayolu ile Ulaşım

    Şehir merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Gaziantep Havalimanı, yolcuların şehir merkezine ulaşımları için farklı ulaşım alternatifleri sunmaktadır. Gaziantep Havalimanı’na varışta yolcuların şehir merkezine ulaşımları HAVAŞ servis otobüsleri, taksiler, özel transfer ve araç kiralama ile sağlanmaktadır.
Gaziantep’e Yeni İstanbul(IST), İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) ve İzmir Adnan Menderes (ADB) ve Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) havalimanlarından doğrudan uçuşlar bulunmaktadır.

Gaziantep Havaş ücreti tek yön tek kişi …….. TL.
HAVAŞ Telefon: 0342 215 22 63
Telefon: 0555 985 11 90
Taksi ücreti ortalama ……. TL.

2.      Otobüs ile Ulaşım

    Gaziantep’e büyük şehirlerinden tamamından tarifeli otobüs seferleri çok sık bulunmaktadır ve otobüs seferleri ile konforlu ve ekonomik olarak seyahat edebilirsiniz. Gaziantep otogarı ile şehir merkezi arası 6 km olup 15 dk sürmektedir. Gaziantep otogarından taksi, toplu taşıma gibi ulaşım seçenekleriyle şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Seç Turizm, Ben Turizm , Çayırağası Gaziantep’in yerel otobüs firmaları olup birçok şehre birçok saatte seferleri bulunmaktadır. Kendi internet sitelerinden ya da uygulamalarından kolayca bilet alabilirsiniz.

https://www.sec.com.tr/
https://www.benturizm.com.tr/
https://www.cayiragasi.com.tr/

3.      Otoyol ile Ulaşım

    Gaziantep’e bireysel bir şekilde otoyol ile gelmek istiyorsanız Adana’dan 2 saat 20 dakika, Ankara’dan 7 saat 11 dakika, İstanbul’dan 13 saat 31 dakika, İzmir’den 12 saat 11 dakika, Antalya’dan 9 saat 38 dakika sürmektedir.